Image Widget Image Widget Image Widget

PRZYDATNE LINKI

facebook youtube

ZDOBYLIŚMY CERTYFIKATY

Image Widget Image Widget Image Widget Image Widget Image Widget

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Image Widget Image Widget Image Widget

Szkolny Konkurs Recytatorski „Poeci – dla dzieci”

Dnia 17.05.2019 roku odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski dla klas O – III pod tytułem „Poeci – dla dzieci” zorganizowany przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej  i  wychowania przedszkolnego.

Głównymi celami konkursu było promowanie talentów recytatorskich naszych uczniów oraz zachęcanie do czytelnictwa poprzez popularyzowanie poezji dla dzieci.

Uroczystego otwarcia konkursu dokonał dyrektor szkoły – Pan Krzysztof Jóźwiak, który na wstępie gorąco powitał zaproszonych rodziców,  nauczycieli i uczniów, a w dalszej kolejności przypomniał o ważnej roli poezji, która może rozbudzać wyobraźnię, dostarczać wzruszeń, ale też przynosić ukojenie, poprawiać nastrój, wywoływać uśmiech. Pan dyrektor skierował do nauczycieli serdeczne słowa podziękowania za zorganizowanie konkursu, życzył uczestnikom jak najlepszych występów, a publiczności –  niezapomnianych wrażeń.

W konkursie wystąpiło 15 recytatorów, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach klasowych. Wszyscy wykonawcy wspaniale przygotowali się do recytacji wybranego utworu.

Prezentując bardzo wysoki poziom pamięciowego opanowania tekstu, ciekawą interpretację  oraz kulturę słowa, wywarli na słuchaczach duże wrażenie. Jury konkursu złożone z rodziców miało naprawdę niełatwe zadanie. Po podliczeniu wszystkich punktów przyznanych za poszczególne prezentacje wyłoniono laureatów konkursu.

I tak, w kategorii kl. 0 – I zwyciężyła Aleksandra Gutowska z klasy Oa, która przedstawiła wiersz „Drynda” Danuty Wawiłow. Drugie miejsce – za prezentację utworu „Zapach czekolady” Danuty Wawiłow – zajęła Lidia Buńkowska z klasy Oa. Trzecie miejsce zajęła Zofia Rosłońska z klasy I, recytująca wiersz „Okulary” Juliana Tuwima.

Natomiast w kategorii klas II – III, najwyżej oceniono recytację wiersza „Bambo” Juliana Tuwima w wykonaniu Oliwiera Korpulinskiego z klasy III. Drugie miejsce – za prezentację utworu „Okulary” Juliana Tuwima – zajęła Maja Lewandowska z klasy II. Na trzecim miejscu uplasował się Jakub Kowalski z klasy II,  który zaprezentował wiersz „Muchy samochwały” Marii Konopnickiej.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy – dyplomy.

Nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje, a do Rodziców kierujemy gorące słowa podziękowania  za przyjęcie zaproszenia do udziału w jury konkursowym.

 

Comments are closed.