Image Widget Image Widget Image Widget

PRZYDATNE LINKI

facebook youtube

ZDOBYLIŚMY CERTYFIKATY

Image Widget Image Widget Image Widget Image Widget Image Widget

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Image Widget Image Widget Image Widget

Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Plażowej Dziewcząt

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w  Lelicach zwyciężyły

W dniu 29 maja 2019r w Lelicach odbył się powiatowy turniej piłki siatkowej dziewcząt. Zagrały w nim 4 drużyny z powiatu sierpeckiego: Gimnazjum Miejskie w Sierpcu, Leonium Sierpc, Gimnazjum Susk oraz Nasza Szkoła.

Mecze rozegrano systemem ,,każdy z każdym’’. Pierwsze spotkanie rozegrały dziewczęta ze S.P. Lelice i Leonium Sierpc. Na początku widoczna była przewaga naszych uczennic. Mocne zagrywki nie pozwalały przeciwniczkom na przyjęcie piłki i rozegranie akcji. Dziewczęta wygrały seta 21:11. Kolejnego seta dziewczęta szkoły S.P Lelice rozegrały już spokojniej, aby zatrzymać siły na dalsze meczowe zmagania. Zwolniły zagrywkę i spokojnie rozgrywały kolejne akcje kończąc spotkanie II seta z wynikiem 21:15. Kolejny mecz nasze siatkarki zagrały z dziewczętami z Gimnazjum – Susk. W tym meczu poprzeczka była bardzo wysoko postawiona, ponieważ zawodniczki Suska były starsze i bardziej doświadczone. Dziewczęta z S.P Lelice po wyczerpującej walce przegrały pierwszego seta 21:19, w drugim zaś odegrały się na rywalkach i zwyciężyły II set 21:18. Nadszedł czas na rozstrzygnięcie Tie Break – dziewczęta naszej szkoły dzielnie stawiały czoła zawodniczkom Suska, jednak przegraliśmy set. Kolejny mecz miał dla nas najważniejsze znaczenie. Mecz dziewcząt Gimnazjum Susk z Gimnazjum Miejskim w Sierpcu. Po  zaciętym pojedynku dziewczęta z Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu pokonały Gimnazjum Susk 2:0 plasując się na pozycji lidera.

Ostatnie spotkanie to mecz z najsilniejszą drużyną Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu. Były dwa wyjścia: przegrana z Gimnazjum Sierpc oznaczała zajęcie III miejsca, a wygrana 2.0 I miejsce gdyż S.P Lelice miało 1 set przewagi nad rywalami.

Trening Czyni Mistrza !

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Lelicach wyszli dopingować swoje koleżanki, które stanęły przed trudną próbą zdobycia mistrza powiatu w siatkówce plażowej. W tym meczu dziewczęta były bardzo zmotywowane i rozważne. Pewne przyjęcie zagrywki, dobre ustawienie na boisku, wyciąganie wniosków po każdej akcji.

Nasze uczennice: Alicja Goc, Oliwia Maślanka oraz Kinga Gutowska  wygrały ostatni mecz oraz  całe spotkanie i uplasowały się na 1 miejscu w tabeli.

Nagrody za poszczególne miejsca wręczył Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lelicach – Pan Krzysztof Józwiak.

Nad przebiegiem rozgrywek czuwał Pan Stanisław Urbanowicz.

Opracowanie: Kamil Witkowski nauczyciel i trener dziewcząt

Comments are closed.