Image Widget Image Widget Image Widget Image Widget

UCZESTNICZYMY W PROGRAMACH

Image Widget Image Widget Image Widget Image Widget

PRZYDATNE LINKI

facebook youtube

ZDOBYLIŚMY CERTYFIKATY

Image Widget Image Widget Image Widget Image Widget Image Widget

Bezpieczne ferie

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, które dla dzieci i młodzieży
są wymarzonym czasem zabawy i odpoczynku zaproszono do szkoły Pana dzielnicowego sierż. szt. Arkadiusza Kolczyńskiego, który dnia 03 lutego 2020r. w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Lelicach  spotkał się z  uczniami naszej szkoły. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa uczniów w okresie ferii zimowych. Omówiono zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, podczas górskich wycieczek  oraz  w pobliżu akwenów wodnych. Pan dzielnicowy przestrzegał  dzieci naszej szkoły o tym, aby podczas każdej zabawy czy wyjazdu zachowali zdrowy rozsądek i ostrożność, aby nie zapominali  o stosownym ubiorze do pogody by nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu.  Będąc w górach obejrzeć wcześniej trasę planowanego zjazdu, usunąć z niej ewentualne niebezpieczne przedmioty, a do zjazdów na sankach wybierać bezpieczne miejsca. Korzystać tylko ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Zamarznięte zbiorniki wodne nie są miejscami do zabawy. Są to bardzo niebezpieczne tereny, a wejście na tego typu lód może zakończyć się tragicznie. Zachowanie umiaru, bezpieczeństwa i ostrożności pozwoli na spędzenie miło i bezpiecznie czasu ferii zimowych.

 

Comments are closed.